Hlubinné nástroje pro potápěčské hodinky Rolex

Potápěčské hodinky Rolex jsou velmi vyhledávané. Není divu, že Rolex má tak vzrušující historii, mnoho pozoruhodných spoluprácí, jedinečné designy a silné a přesné vnitřní pohyby. Prozkoumáme různé modely v této funkci.repliky hodinek
Rolex v současnosti vyrábí několik různých modelů potápěčských hodinek: Submariner a Submariner Date, Sea-Dweller a Deepsea. Submariner a Submariner Date mají stejnou velikost případu. Téměř všechny hodinky v této kolekci jsou k dispozici ve verzích s různými materiály, číselníky a barvami rámečku. Submariner bez data je dílem základní úrovně. Submariner, představený v roce 1953, byl prvními potápěčskými hodinkami Rolex. V té době měl obousměrný rotující rámeček pro měření doby ponoru. Zpočátku byl Submariner voděodolný na 100 metrů, ale do roku 1954 Rolex tuto hladinu zvýšil na 200 metrů. V roce 1955 začalo britské královské námořnictvo používat Submariner jako oficiální potápěčské hodinky a následující rok jej následovalo Královské kanadské námořnictvo.
V roce 1927 se společnost repliky Rolex poprvé stala známou svými voděodolnými hodinkami s patentovanými šroubovacími korunkami a chytrý název Oyster byl účinným marketingovým nástrojem. Během více než 15 hodin, kdy se Mercedes Glaze pokusila plavat po kanálu La Manche, měla na sobě vodotěsné hodinky Rolex, které obstály ve zkoušce času. Společnost Rolex inzerovala událost na titulní stránce londýnského deníku Daily Mail, kde si hodinky získala velké uznání.
Společnost Rolex také vyvinula speciální hlubinné hodinky pro zkoumání hlubin oceánu. V letech 1953 až 1960 se zúčastnila řady námořních výprav připojených k vnějšímu trupu ponorky. V roce 1960 Jacques Piccard a Don Walsh obsadili svou ponorku v Terstu, aby se ponořili do Mariánského příkopu v hloubce 10 916 metrů, což bylo jen pár metrů od nejhlubšího bodu oceánu. Hlubinný speciál přežil bez úhony. Ačkoli byl tento model postaven několikrát, nikdy se nedostal do sériové výroby. Vzhledem k použití polokulovitého krystalu a celkové výšce 35 mm byl stále příliš velký na to, aby byl považován za nositelný.